www.BudowaSwapow.com Auto Serwis SEBCYC
Klima Radomsko, Klimatyzacja Samochodowa Radomsko, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Diagnostyka komputerowa, Spawanie aluminium, Spawanie plastiku, Spawanie nierdzewki, Geometria kl, Serwis klimatyzacji


Instrukcje "Montaż maglownicy"

Instrukcja montażu maglownicy w Fiacie 126p

Układ kierowniczy pełni ważn± rolę w samochodzie. Nie tylko pozwala na prowadzenie samochodu, ale również ma wpływa na komfort jazdy. Prawie w każdym modelu Fiata 126p mamy do czynienia z przekładni± ¶limakow± poza niektórymi FL-ami oraz Bis-ami. Z biegiem czasu elementy starzej± się i zużywaj± co pogarsza sterowno¶ć samochodu. Zamiast naprawiać niektóre elementy lub wymieniać je na nowe można zamienić przekładnię ¶limakow± na nowsz± - zębatkow±. Wi±że się to z pewnymi zmianami w samochodzie lecz mimo tego koszty pozostaj± prawie takie same jak przy wymianie elementów starej przekładni kierowniczej (przekładnia kierownicza, wspornik, komplet dr±żków, końcówki dr±żków).

W pierwszej kolejno¶ci powinni¶my zakupić odpowiednie elementy do samochodu. S± to:


1. Przekładnia kierownicza2. Mocowanie przekładni kierowniczej

Element ten nie jest dostępny w żadnym sklepie. Uchwyt zrobiony jest solidnie i nie ma jakichkolwiek problemów z montażem. Czę¶ć ta, produkowana jest na zamówienie i można j± kupić na stronie: www.BudowaSwapow.com
3. Końcówki dr±żków kierowniczych4. Nakrętki z zabezpieczeniem fi 8, 10Kiedy mamy już wszystkie elementy możemy rozpoczac pracę nad naszym samochodem. W pierwszej kolejno¶ci należy zdemontowac stary układ kierowniczy. W tym celu samochód powinien dostac podniesiony do góry a my korzystamy z kanału odkrecej±c i demontuj±c poszczególne czę¶ci. Przedtem jednak należy odkręcic wewn±trz samochodu przy kolumnie kierowniczej nakrętkę i wyj±c ¶rubę z przegubu krzyżakowego.
Kiedy mamy to już zrobione wówczas możemy przej¶c do dr±żków kierowniczych. ¦ciagamy je za pomoc± ¶ci±gacza lub młotka po uprzednim odkręceniu nakrętek mocuj±cych je do wspornika, przekładni kierowniczej oraz zwrotnicy. Gdy dr±żki s± zdemontowane, można odkręcic wspornik oraz przekładnię kierownicz±. Oba te element s± mocowane trzema nakrętkami. Gdy odkręcimy wszystkie elementy widok powinien być zbliżone do tego poniżej:


Teraz należy przyłożyc wspornik na miejsce poprzednich elementów. Kiedy wszystko będzie dobrze przylegało można go przykręcic na stałe za pomoc± nakrętek z zabezpieczeniami.


Następnym krokiem jest wywiercenie otworu na wał przekładni kierowniczej. Najlepiej jest to zrobic wiertłem o ¶rednicy 6, następnie rozwiercic na większy aby potem móc poszerzyc otwór za pomoc± pilnika. Otwór powinien byc wywiercony w miejscu, umożliwiaj±cym bezproblemowe wej¶cie wałka przekładni do ¶rodku samochodu. W moim przypadku wygl±dało to w taki sposób:
Po rozpiłowaniu otworu należy przyłożyc przekładnię kierownicz± do wspornika i sprawdzic, czy wałek przekładni obraca się swobodnie i bez przeszkód. Jeżeli tak jest, wówczas można przykrecic przekładnię na stałe.

Istotn± rzecz± jest teraz przedłużenie wałka kolumny kierowniczej. Standardowa długo¶c nie wystarcza i należy go nieco zmodyfikowac.
Najpro¶ciej jest to zrobic za pomoc± spawarki. Jeżeli dysponujemy takow± pierwszym krokiem jest przecięcie na dwie równe czę¶ci krzyżaka. Wstępnie można go oszlifowac z warstwy czarnej farby co będzie potrzebne w przypadku spawania. Następnie, potrzebny jest kawałek rury czarnej do wody lub gazu 1/2" - około 15 - 20 cm. Kiedy już to mamy należy teraz zmierzyc jak długi musi być krzyżak. W tym celu na obie czę¶ci krzyżaka, które wcze¶niej zostały przecięte należy nawin±c 3 - 4 warstwy ta¶my izolacyjnej, wówczas przy wkładaniu w rurkę będziemy czuli mały opór a to pozwoli na dokładne wymierzenie długo¶ci krzyżaka. Teraz należy włożyc krzyżak na swoje miejsce i markerem lub czyms podobnym zaznaczyc miejsca, w których można przyspawac rurkę do dolnej i górnej czę¶ci krzyżaka.

Kiedy krzyżak ma odpowiedni± długo¶c i jest zespawany z dwóch stron a spawy nie s± idealne należy za dwóch stron przy końcu przewiercic przez rurkę i wspawany kawałek otwór o ¶rednicy 4 mm i nastepnie zanitowac. Wówczas gdy poł±czenie spawane z jakiego¶ względu mogłoby nie wytrzymac mimo iż krzyżak nie przenosi obci±żeń zawsze kierownic± będzie można kręcic dalej.
Kiedy nasz krzyżak jest zmodyfikowany, wówczas wkł±damy go na miejsce i pozostaje nam przykręcenie końcówek drażkow kierowniczych do zwrotnicy i wyregulowanie zbieżno¶ci.

¬ródło

Tagi opisujące naszą stronę to:Warsztat Samochodowy Radomsko , Warsztat Radomsko , Mechanik Radomsko , Wulkanizacja Radomsko , Diagnostyka Komputerowa Spawanie Aluminium , Spawanie Plastiku Geometria Kół ,Klimatyzacji Radomsko, Serwis Klimatyzacji Radomsko ,Klima Radomsko , Euautoczesci.pl, swapy, fiat 126p, sebcyc, maluch, budowa aut, Abarth, Giannini, fiat 126, Radomsko klimatyzacja samochodowa, TIG, klatka, warsztat samochodowy radomsko, wulkanizacja, spawanie aluminium
Created by All4net - Strony Internetowe Częstochowa