Auto Serwis SEBCYC Warsztat Samochodowy Radomsko , Warsztat Radomsko , Mechanik Radomsko , Wulkanizacja Radomsko , Diagnostyka Komputerowa Spawanie Aluminium , Spawanie Plastiku Geometria Kół , Serwis Klimatyzacji Radomsko ,Klima Radomsko , Swapy, Budowa Swapów, Fiat 126p, Abarth, Giannini, Maluch
www.BudowaSwapow.com Auto Serwis SEBCYC
Klima Radomsko, Klimatyzacja Samochodowa Radomsko, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Diagnostyka komputerowa, Spawanie aluminium, Spawanie plastiku, Spawanie nierdzewki, Geometria kl, Serwis klimatyzacji


Instrukcje "Montaż maglownicy"

Instrukcja montażu maglownicy w Fiacie 126p

Układ kierowniczy pełni ważn± rolę w samochodzie. Nie tylko pozwala na prowadzenie samochodu, ale również ma wpływa na komfort jazdy. Prawie w każdym modelu Fiata 126p mamy do czynienia z przekładni± ¶limakow± poza niektórymi FL-ami oraz Bis-ami. Z biegiem czasu elementy starzej± się i zużywaj± co pogarsza sterowno¶ć samochodu. Zamiast naprawiać niektóre elementy lub wymieniać je na nowe można zamienić przekładnię ¶limakow± na nowsz± - zębatkow±. Wi±że się to z pewnymi zmianami w samochodzie lecz mimo tego koszty pozostaj± prawie takie same jak przy wymianie elementów starej przekładni kierowniczej (przekładnia kierownicza, wspornik, komplet dr±żków, końcówki dr±żków).

W pierwszej kolejno¶ci powinni¶my zakupić odpowiednie elementy do samochodu. S± to:


1. Przekładnia kierownicza2. Mocowanie przekładni kierowniczej

Element ten nie jest dostępny w żadnym sklepie. Uchwyt zrobiony jest solidnie i nie ma jakichkolwiek problemów z montażem. Czę¶ć ta, produkowana jest na zamówienie i można j± kupić na stronie: www.BudowaSwapow.com
3. Końcówki dr±żków kierowniczych4. Nakrętki z zabezpieczeniem fi 8, 10Kiedy mamy już wszystkie elementy możemy rozpoczac pracę nad naszym samochodem. W pierwszej kolejno¶ci należy zdemontowac stary układ kierowniczy. W tym celu samochód powinien dostac podniesiony do góry a my korzystamy z kanału odkrecej±c i demontuj±c poszczególne czę¶ci. Przedtem jednak należy odkręcic wewn±trz samochodu przy kolumnie kierowniczej nakrętkę i wyj±c ¶rubę z przegubu krzyżakowego.
Kiedy mamy to już zrobione wówczas możemy przej¶c do dr±żków kierowniczych. ¦ciagamy je za pomoc± ¶ci±gacza lub młotka po uprzednim odkręceniu nakrętek mocuj±cych je do wspornika, przekładni kierowniczej oraz zwrotnicy. Gdy dr±żki s± zdemontowane, można odkręcic wspornik oraz przekładnię kierownicz±. Oba te element s± mocowane trzema nakrętkami. Gdy odkręcimy wszystkie elementy widok powinien być zbliżone do tego poniżej:


Teraz należy przyłożyc wspornik na miejsce poprzednich elementów. Kiedy wszystko będzie dobrze przylegało można go przykręcic na stałe za pomoc± nakrętek z zabezpieczeniami.


Następnym krokiem jest wywiercenie otworu na wał przekładni kierowniczej. Najlepiej jest to zrobic wiertłem o ¶rednicy 6, następnie rozwiercic na większy aby potem móc poszerzyc otwór za pomoc± pilnika. Otwór powinien byc wywiercony w miejscu, umożliwiaj±cym bezproblemowe wej¶cie wałka przekładni do ¶rodku samochodu. W moim przypadku wygl±dało to w taki sposób:
Po rozpiłowaniu otworu należy przyłożyc przekładnię kierownicz± do wspornika i sprawdzic, czy wałek przekładni obraca się swobodnie i bez przeszkód. Jeżeli tak jest, wówczas można przykrecic przekładnię na stałe.

Istotn± rzecz± jest teraz przedłużenie wałka kolumny kierowniczej. Standardowa długo¶c nie wystarcza i należy go nieco zmodyfikowac.
Najpro¶ciej jest to zrobic za pomoc± spawarki. Jeżeli dysponujemy takow± pierwszym krokiem jest przecięcie na dwie równe czę¶ci krzyżaka. Wstępnie można go oszlifowac z warstwy czarnej farby co będzie potrzebne w przypadku spawania. Następnie, potrzebny jest kawałek rury czarnej do wody lub gazu 1/2" - około 15 - 20 cm. Kiedy już to mamy należy teraz zmierzyc jak długi musi być krzyżak. W tym celu na obie czę¶ci krzyżaka, które wcze¶niej zostały przecięte należy nawin±c 3 - 4 warstwy ta¶my izolacyjnej, wówczas przy wkładaniu w rurkę będziemy czuli mały opór a to pozwoli na dokładne wymierzenie długo¶ci krzyżaka. Teraz należy włożyc krzyżak na swoje miejsce i markerem lub czyms podobnym zaznaczyc miejsca, w których można przyspawac rurkę do dolnej i górnej czę¶ci krzyżaka.

Kiedy krzyżak ma odpowiedni± długo¶c i jest zespawany z dwóch stron a spawy nie s± idealne należy za dwóch stron przy końcu przewiercic przez rurkę i wspawany kawałek otwór o ¶rednicy 4 mm i nastepnie zanitowac. Wówczas gdy poł±czenie spawane z jakiego¶ względu mogłoby nie wytrzymac mimo iż krzyżak nie przenosi obci±żeń zawsze kierownic± będzie można kręcic dalej.
Kiedy nasz krzyżak jest zmodyfikowany, wówczas wkł±damy go na miejsce i pozostaje nam przykręcenie końcówek drażkow kierowniczych do zwrotnicy i wyregulowanie zbieżno¶ci.

¬ródło

Tagi opisujące naszą stronę to:Warsztat Samochodowy Radomsko , Warsztat Radomsko , Mechanik Radomsko , Wulkanizacja Radomsko , Diagnostyka Komputerowa Spawanie Aluminium , Spawanie Plastiku Geometria Kół ,Klimatyzacji Radomsko, Serwis Klimatyzacji Radomsko ,Klima Radomsko , swapy, fiat126p, budowa samochodów, fiat 126p, sebcyc, maluch, budowa aut, Abarth, Giannini, fiat 126, Radomsko klimatyzacja samochodowa, TIG, klatka, warsztat samochodowy radomsko, wulkanizacja, spawanie aluminium
Created by All4net - Strony Internetowe Częstochowa